оеко
стојат
исо
Прилагодено печатење на ткаенина
Прилагодено печатење на ткаенина
Прилагодено печатење на ткаенина
Плетена ткаенина
Плетена ткаенина
Лабораторија за дизајн на ткаенини
Лабораторија за дизајн на ткаенини
Лабораторија за дизајн на облека
Лабораторија за дизајн на облека
датотека_18

Кои сме ние?

KALO, со седиште во провинцијата Фуџијан, е модерно претпријатие со синџир на добавувачи на текстилни производи кое интегрира истражување и развој, производство и трговија.Модните и високотехнолошки плетени ткаенини и облека се нашите главни производи.

КАЛО е специјализиран за истражување и развој, производство и маркетинг за многу видови плетени ткаенини за костими за капење, облека за јога, активна облека, спортска облека, чевли итн.

+
Земјите извознички

Областа на фабриката

+
Вработени во претпријатието

+
Партнер
Истражува

Производи

Рециклиран полиестер спандекс со четири насоки за истегнување три...

78% Најлон 22% Спандекс со разголена текстура Ребра ткаенина...

3D најлон полиестер жакард мрежаста ткаенина за нога...

Тешка истегнувачка жакард плетена еластична ткаенина

80% Најлон 20% Спандекс Брусен Акт Чувство Интер...

Најлон спандекс еластична мрежеста ткаенина што дише

40140 Полиамид еластан 4-насочен истегнување Напојувајте ме...

Полиестер Спандекс Четири начин истегнување мрежа трико

Гледај Повеќе
датотека_32
датотека_33
датотека_34
датотека_35
датотека_36
датотека_37
За долна облека
За долна облека
За облека за пливање
За облека за пливање
За модна облека
За активна облека
За секојдневна облека
За секојдневна облека
За модна облека
За модна облека

Што не прави различни?

Посветеност на квалитетот

Посветеност на квалитетот

Надзорниците за контрола на квалитетот се околу производните линии за да го следат квалитетот и ткаенините се 100% проверени пред пратката.Доколку се бара, ткаенините може да се тестираат и кај трето лице.

Навремена испорака

Навремена испорака

Поради интензивната соработка со фабриките, системот за управување и добрата репутација за плаќање, ние сме во состојба да одговориме на различни видови потреби и да ја испорачаме стоката навреме.

Брза реакција

Брза реакција

Обезбедуваме најдобра услуга за сите нарачки.Одговорноста е една од нашите главни вредности.Дејствуваме со ефикасност и флексибилност и се посветуваме на брза реакција на проблемот.

Јачина на истражување и развој

Јачина на истражување и развој

Вештите инженери гарантираат издадени повеќе нови производи и брза реакција на посебните барања на клиентите.

Синџир на снабдување

Синџир на снабдување

Текстилната индустрија Фуџијан е еден од лидерите во глобалниот синџир на снабдување со текстил.Ние инсистираме да го задржиме целиот производствен процес во Џинџијанг за ефикасна контрола на квалитетот.Освен тоа, секогаш можевме да се усогласиме со нагонот на пазарот за иновации.

hz
слика_4
слика_0
слика_1
слика_2
слика_3

Нашите партнери

Последни вести

Fujian Shined Textile Technology Co., Ltd. блеска на изложбата SOURCING AT MAGIC во Лас Вегас од 19-21 АВГУСТ 2024 година, очекувајќи го светлото поглавје во иднината

Fujian Shined Textile Technology Co., Ltd. блеска на изложбата SOURCING AT MAGIC во Лас Вег...

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ
2024 Шангај Интертекстилна изложба 6-ти, март-8-ми март

2024 Шангај Интертекстилна изложба 6-ти, март-8-ми март

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ
Ви го претставуваме KALO: Подигнете ја вашата јога пракса со нашата револуционерна јога ткаенина за облека!

Ви го претставуваме KALO: Подигнете ја вашата јога пракса со нашата револуционерна јога ткаенина за облека!

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ
Врвот на модата!Европска и американска облека од допамин: неодолива!

Врвот на модата!Европска и американска облека од допамин: неодолива!

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ
Извори во Меџик

Извори во Меџик

ПРОЧИТАЈ ПОВЕЌЕ